Сільськогосподарський технікум Житомира на фото 1928-го року, бувші будівлі крошенського пивзаводу (зараз це місце зліва від церкви Покрови Божої Матері УПЦ), там декілька старих будинків ще збереглись.
Етапи історії Житомирського агротехнічного коледжу: Від профшколи до технікуму
Початок Житомирського агротехнічного коледжу
1 жовтня 1928 року, коли Крошня ще не входила до складу Житомира і топографічно позначалась як “село Крошня”, відкрилася садово-городня профшкола. Це сталося згідно з постановою президії Волинського окрвиконкому. Ця перша школа стала основою сучасного Житомирського агротехнічного коледжу, яка згодом перепрофілюється у сільськогосподарський технікум який продовжує традиції освіти в агрономічній сфері, розташувавшись вже в іншому місці, за декілька десятків метрів поруч.
Розвиток та зміни в навчальному процесі
На початку 1929 року, 9-го травня, окружний земвідділ передав школі державний плодорозсадник з усіма його будовами, в яких до цього розміщувався Крошенський пивзавод, що значно полегшило практичне навчання. У 1928-1929 роках набір проводився лише в одній групі, але з 1930 року вже відкрили додаткові групи на відділення «плодоовочівництво». З кожним роком навчальний заклад ставав все популярнішим серед молоді.
Перетворення на технікум
Восени 1930 року крошенська садово-городня профшкола була реорганізована на садово-городній технікум, згідно з постановою Наркомосвіти. Навчальний процес перемістився до двоповерхового будинку – колишнього маєтку графа Аршеньовського, загальною площею 3360 м², який функціонував як навчальний корпус до 1966 року. Цей період став важливим етапом у розвитку агрономічної освіти в регіоні та розвитку наукової освіти, де був гідно представлений і житомирський сільськогосподарський технікум.