Слов’янський пивоварний завод в Житомирі 1912

пивоварний завод
“Слов’янський пивоварний завод” в Житомирі 1912

Фото Житомира 1912-го року – «Слов’янський пивоварний завод», який було засновано у 1878-му році чехами Йосипом Махачеком та Богданом Янсою, на лівому березі річки Кам’янка. Завод миттєво став лідером серед виробників хмільних напоїв Волині.

“Житомирський Слов’янський пивоварний завод” – трішки про історію

За роки свого існування “Слов’янський пивоварний завод” пройшов через багато випробувань та змін. Він витримав дві світові війни, період радянської влади та початок незалежності України. Протягом цього часу завод був модернізований та розширений, щоб задовольнити зростаючий попит на пиво.

Від 1878 року “Слов’янський пивоварний завод”, згодом «Житомирпиво»” – був одним з найбільших виробників пива в Україні. Він виробляв різноманітні сорти пива, які були відомі своїм високим якісним стандартам та неповторним смаком. Завдяки постійному вдосконаленню технологій та використанню натуральних інгредієнтів, пиво від Слов’янського заводу завжди мало свіжий та приємний смак. Але, через брак коштів на ліцензію, завод у 2015-му році припинив випуск продукції.

Житомирський” Слов’янський пивоварний завод” – це був не лише виробник пива, але й символ багатої історії та традицій українського та чеського пивоваріння.
Основні етапи історії заводу та виробництва продукції:

  • 1878 – своєю появою завод завдячує чеським переселенцям Йозефу Махачеку та Теодору Богдану Янсу. Саме вони заснували на місці старого млина «Паровий пивоварний завод Слов’янський».
  • 1909 – на заводі працювало 42 особи, пива виварювалося на 225,5 тис. рублів.
  • Березень 1919 – Махачек поїхав до себе на Батьківщину, після чого робітники взяли управління у свої руки та організували артіль, яка відремонтувала постраждалий під час війни завод.
  • 1926 – було зварено 60 тис. відер пива.
  • 1945-1980 – за радянських часів Житомирський пивзавод був головним у Житомироблхарчопромі. Його потужність було збільшено до 1 млн. декалітрів пива.
  • 1983 р. – зварено 1,062 млн. декалітрів напоїв
  • 1995 – припинили випуск пляшкового пива. З розвалом СРСР на заводі настали лихоліття. Всі чекали на швидку смерть заводу, але керівництву вдалося втримати його на плаву.
  • 2002 – нова віха історії розпочалася у Житомирі, коли броварню очолив Володимир Дебой. До 125-річчя заводу він планував запустити автоматичну лінію розливу пива до пляшок, але підвели постачальники. Але наступного року таку лінію таки було встановлено і пляшкове пиво, після дев’ятирічної перерви, знову з’явилося у продажу. За час своєї роботи пивзавод простоював лише один раз – два місяці під час Другої світової війни.
  • 2015 – у липні завод припинив випуск пива, не витримавши тягар нових цін на ліцензію на оптову торгівлю алкоголем.
Поділитися:

Схожі фото (відео) категорії

Коментувати

Написати коментар