Діліжанс 1901 р. тракт Київ-Житомир

Житомир Фото 19010го року, діліжансу, що курсував по тракту Київ-Житомир на початку XX-го століття. А в Житомирі, ці старовинні діліжанси прибували сюди… Будівля старовинної пошти Житомира

На початку ХХ ст. і до остаточного встановлення радянської влади головним пасажирським перевізником на тракті Київ — Житомир був підприємець Перець-Хаїм Фельденкрайз. Його контора кінних диліжансів знаходилася в центрі Житомира. У 1827 році російська імперія організувала поштово-диліжансне сполучення за маршрутом “Київ-Житомир-Радзівілов”, до тогочасного кордону з Австро-Угорщиною. По всій цій трасі, початком якої було Брест-Литовське шосе, у 40-х роках 19 століття, збудували нові, кам’яні поштові станції, унікальні поштові станції, що збереглися до наших днів.
Поштові станції на самому Брест-Литовському шосе, сьогодні – Житомирській трасі, збереглися до наших днів. Їх можна побачити у селах Гурівщина та Калинівка, у місті Коростишів та у Житомирі.
У Житомирі, на 137-му кілометрі, на колишньому виїзді у бік Звягеля, вулиці Перемоги 72 добре зберігся комплекс будівель поштової станції «Житомир».
Вони будувалися із цегли за типовим проектом 1843 року. Поштові станції планувалися за усталеною схемою: прямокутний двір, центром – фасадом до тракту – будинок самої станції, праворуч від нього – в’їзні ворота, ліворуч – виїзні. По периметру просторого двору розташовувалися одноповерхові ямщицька, каретна, стайня, комора, фуражна, готель, а серед двору – колодязь, обладнаний водоспівом для коней.

Поділитися:

Схожі фото (відео) категорії

Коментувати

Написати коментар