Відео про Житомир, війна, визволення міста 1944

Відео Житомира, події 2-ї Світової війни, укркінохроніка та кіножурнал “Радянська Україна” за №1, січень 1944 року, “На Першому Українському фронті” та “На підступах до міста”.
Про відео – війська 1-го Українського фронту проходять через визволений Житомир, в кадрах кінохроніки розбита ворожа техніка, тіла загиблих німецьких окупантів, зруйнований будинок, у якому в 1897-1898 рр. жив письменник М. М. Коцюбинський. Також показана Житомирська область та бойові дії радянської артилерії, танкових частин і піхоти на підступах до Бердичева. Вуличні бої. Салют у на честь визволення міста.

Кіножурнал №1. січень 1944р., УкрКіноХроніка “Радянська Україна”, загальні:

  • монтаж, режисер М. Шапсай
  • асистент А. Балод
  • звукооператор В. Котов
  • музичне оформлення Г. Гамбург

Відео про Житомир – “На Першому Українському фронті” та “На підступах до міста”:

  • Кінооператори: Г. Могилевський, В. Смородін, П. Касаткін, В. Орлянкін, А. Шафран.

Фрагмент унікального відео про Житомир кінохроніки визволення Житомира від німецько-фашистських загарбників у грудні 1943 року. На кадрах видно залізничний вокзал у Житомирі та Соборну площу. А також будівлю на розі теперішніх вулиць Великої Бердичівської та Михайлівської (колишній Центральний гастроном, нинішній маркет «Квартал»), у якому в роки окупації розміщувався “Гебітскомісаріат”.

 

Дослідження історії через відео про Житомир

Відео Житомира, що зберегло пам’ять про події Другої світової війни, є суттєвим джерелом для розуміння минулого. Особливо цікаві кадри з укркінохроніки та кіножурналу “Радянська Україна” за січень 1944 року, які висвітлюють моменти визволення міста. Ці візуальні свідчення демонструють реалії того часу та героїзм визвольних військових дій.

Війська 1-го українського фронту у Житомирі

У відео ми можемо побачити, як війська 1-го українського фронту проходять через звільнений Житомир. Кадри кінохроніки фіксують знищену ворожу техніку, тіла загиблих німецьких окупантів, а також зруйнований будинок, в якому мешкав видатний письменник М. М. Коцюбинський.

Бойові дії та святкові моменти

Крім того, відео показує бої радянських артилеристів, танкових частин і піхоти на підступах до Бердичева. Жорстокі вуличні бої, а згодом святковий салют на честь визволення міста, що зафіксований в кадрах, свідчить про перемогу та поступового відновлення мирного життя. Це важливий аспект, що формує уявлення про мужність і силу волі українського народу під час важких часів.

Поділитися:

Схожі фото (відео) категорії

Коментувати

Написати коментар